ŘADOVÉ RODINNÉ DOMY ŠTĚNOVICE, Třešňová ulice

  • image1
  • image2
  • image1
  • image2

O projektu

Jednotlivé etapy sestávají ze 4 identických nepodsklepených dvoupodlažních domů s dispozicí 5+kk, které jsou k sobě zrcadlově obrácené ve dvojicích tak, že ve střední části nad garážemi vznikla proluka šířky 3 m. Domy jsou sestaveny v řadě s výškovým odskočením krajních domů vždy o 0,65 m dolů po svahu. Zástavba všech 4 domů na sebe v 1. NP souvisle navazuje.

V přízemí každého domu je vestavěna garáž pro osobní automobil s plochou střechou nad částí půdorysu.

Jednotlivé domy nabízí v přízemí velký obytný prostor s kuchyní, pracovnu a sociální zařízení (wc, technickou místnost a komoru). V podkroví, s přístupem umožněným po schodišti z chodby, jsou umístěné ložnice, oddělené wc a koupelna.

Dům je zděný z tvárnic Porotherm Profi se skládanými stropy z Porothermu, zateplený. Vnitřní příčky jsou zděné z příčkovek Ytong. Střecha sedlová, tvořená dřevěnými sbíjenými vazníky s krytinou Satjam Rapid s pojistnou hydroizolací. V obytné místnosti v 1. NP je vybudován skládaný komín pro možnost připojení krbu nebo krbových kamen. Okna v domě jsou plastová, vnitřní dveře dřevěné do obložkových zárubní. Vstupní dveře z garáže do zahrady jsou ocelové zateplené.

Vytápění domu a přípravu TUV zajišťuje kondenzační kombinovaný plynový kotel. Je zde oddílná kanalizace pro splaškovou a dešťovou vodu. Pitná voda je přivedena z obecního vodovodu. Plyn a elektřina jsou přivedeny do zděného pilíře v oplocení.

Energetická náročnost budovy je klasifikována jako B (velmi úsporná).

Zahrada za domem je oplocena potahovaným pletivem se sloupky. Uliční strana je ponechaná otevřená do ulice.